Indeks: MC-1

Marka: Osada Tea Japan

Matcha ceremonialna ekologiczna HAMANASU 30g

Recenzje: 0

Wysokiej jakości matcha do codziennego użytku. Pochodzi z pierwszego zbioru. Pełna naturalnego słodkiego smaku umami,  pozbawiona goryczki. Ze względu na korzystną cenę polecamy herbatę Matcha Ceremonialna Ekologiczna HAMANASU do codziennego picia z wodą i jako matcha latte, a także jako dodatek do zdrowych napojów. 

Cena 27,50 zł Cena podstawowa 55,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
  • Japońska zielona herbata


Zielona herbat- sklep Zielony KubekWszystkie rodzaje japońskiej zielonej herbaty pochodzą z wiecznie zielonego krzewu Camelia sinensis.  Ich różnorodne walory smakowe powstają na skutek różnic w metodach uprawy i przetwarzania liści tego krzewu.

Cechą charakterystyczną japońskiej zielonej herbaty, odróżniającą ją od chińskiej, jest jej sposób obróbki, polegający na poddawaniu listków herbaty działaniu pary wodnej. Odbywa się to zaraz po zerwaniu liści i ma na celu zatrzymanie procesu fermentacji herbaty. W przypadku chińskiej zielonej herbaty zatrzymanie fermentacji odbywa się  poprzez prażenie listków na patelniach. Sencha

Sencha - sklep Zielony Kubek  Sencha - sklep Zielony Kubek


Sencha jest najbardziej popularnym rodzajem japońskiej herbaty. Jej liście są uprawiane w pełnym słońcu (nie są zacieniane w trakcie uprawy, jak np. w przypadku herbaty matcha). Po zebraniu liście poddawane są działaniu pary wodnej, aby zatrzymać utlenianie,  a następnie rolowane w drobne igiełki i suszone. Przygodę z zielonymi herbatami polecamy zacząć właśnie od tej herbaty.

 

Matcha

Matcha - sklep Zielony Kubek  Matcha - sklep Zielony Kubek


Matcha to wysokogatunkowa sproszkowana zielona herbata. Jej procedura wytwarzania jest bardzo pracochłonna. Na ok. 3 tygodnie przed zbiorami krzewy są zacieniane specjalnymi matami i w ten sposób dopływ światła jest odcinany w ok. 90%. Powoduje to, że roślina zwalnia swój wzrost, gromadzi w liściach więcej chlorofilu i cennych składników, a mniej tanin. Liście po zbiorze są suszone i ścierane na proszek. Matcha jest bogata w aminokwasy (w tym L-teaninę), witaminy i minerały. Z powodu dużej zawartości katechin (związków polifenolowych) ma silne właściwości antyoksydacyjne. Matcha cechuje się również najwyższą zawartością kofeiny wśród japońskich herbat.

 

Genmaicha

Genmaicha - sklep Zielony Kubek  Genmaicha - sklep Zielony Kubek


Genmaicha jest mieszanką dojrzałych liści zielonej herbaty i prażonego ryżu, ktory nadaje jej specyficzny zapach i smak. Cechuje się niską zawartością kofeiny i można ją pić na noc.

 

Matcha Genmaicha

Matcha Genmaicha - sklep Zielony Kubek  Matcha Genmaicha - sklep Zielony Kubek


Matcha Genmaicha jest to mieszanka herbat genmaicha (liście zielonej herbaty + prażony ryż) oraz matcha. Zawartość proszku matcha nadaje herbacie piękny zielony kolor oraz łagodny, słodkawy smak. Jest to mieszanka ciesząca się dużą popularnością.

 

Hojicha

Hojicha - sklep Zielony Kubek  Hojicha - sklep Zielony Kubek


Hojicha jest prażoną zieloną herbatą. W przeciwieństwie do innych zielonych herbat houjicha ma kolor brązowy. Liście i łodyżki są tu poddane procesowi prażenia, który nadaje naparowi jasnobrązowy kolor oraz wyraźny palony smak. Houjicha cechuje się niską zawartością kofeiny i jest często pijana przez dzieci. Można ją również pić na noc.

 

Kukicha

Kukicha - sklep Zielony Kubek  Kukicha - sklep Zielony Kubek


Kukicha jest herbatą składającą się z głównie z suszonych łodyżek i ogonków herbacianych. Cechuje się niską zawartością kofeiny. Jest herbatą łagodną i może być spożywana o każdej porze dnia. Polecana dla osób, dla których sencha jest zbyt intensywna.

Śledź nas na Facebooku